A hétvégén lépcsőház szafarin vettem részt, melyet Réka szervezett és akinek már régóta figyelemmel kísérem a remek fotóit. Ennek keretében látogattunk el a Klotild palotákhoz és az egyik épületnek, melyet a köznyelv Matild palotaként emleget, a belsejét is felfedeztük. A házak építése Habsburg Klotild főhercegné nevéhez fűződik, aki ekkoriban József főherceg felesége volt és a megbízást Korb Flóris és Giergl Kálmán építészeknek adta.
A historizáló stílusú épületeken feltűnőek a tornyok, melyeknek a legteteje a főhercegi koronát formázza meg. Az építészetben a tornyok sokáig a gazdagság és hatalom jelképeként jelentek meg, az hiszem ez a jelzés itt is jól sikerült. A két palota azért lett egyforma, mivel azt a hatást szerették volna elérni, hogy az utazó úgy érezze, mintha egy kapun kelt volna keresztül. Ekkoriban még a régi Erzsébet híd szolgáltatta a paloták hátterét, amit leginkább a mai Szabadság hídhoz tudnék hasonlítani. Igazán impozáns látvány lehetett ez így együtt, autók, buszok és tömeg nélkül. De lépjünk be Klotild II.-be, ahol ha éppen süt a nap, a kovácsoltvas kapura eső sugarak ilyen árnyékokat rajzolnak a falra:
Egy impozáns és gazdagon díszített főlépcsővel találjuk szembe magunkat, felfelé nézve pedig ez a látvány fogad:
Rengeteg faragott szegély mindenfelé:
És végül a lépcsőház:
Az egyik ikerben jelenleg irodák vannak, a másik pedig hamarosan nyit Buddha bárként és szállodaként. Furcsa látvány lesz az óriási buddha szobor egy ilyen épületben, de legalább gyönyörűen fel lett újítva és újra régi pompájában ragyoghat.
igényes beszámoló! lehet én is ellátogatok a környékre! kedvet kaptam;)
VálaszTörlésÉrdemes! :) Köszi
VálaszTörlésszuper fotók és sok új információ az épületről!
VálaszTörlésKöszii! :)
VálaszTörlés